Bezpečná dovolená v Itálii 2020


Varování ministerstva zahraničních věcí:
Ministerstvo nevydalo žádné varování

Itálie


Hlavní město: Řím
Měna: Euro (EUR)
1 EUR = 25.171Kč
Itálie na Wikipedii

Průměrné teploty v Itálii:
Leden: 8 °C
Únor: 9 °C
Březen: 12 °C
Duben: 14 °C
Květen: 21 °C
Červen: 23 °C
Červenec: 26 °C
Srpen: 24 °C
Září: 22 °C
Říjen: 18 °C
Listopad: 13 °C
Prosinec: 10°C

Bezpečnost v Itálii - na co si dát pozor

39.
nejbezpečnější země světa

Itálie patří mezi velmi bezpečné státy. Pro vstup postačuje občanský průkaz, protože Itálie je součástí Evropské unie. Narozdíl od jiných států, je zde třeba dávat pozor i na seizmická rizika, zemetřesení jsou zde velmi častá (průměrně 5 otřesů denně, samozřejmě většinou méně závažných).

Pokud se obáváte imigrantů, kteří často do Itálie míří, situace by neměla být nijak problémová. V některých přímořských městěch či v Římě pak samozřejmě mohou být určité problémovější obasti.Co se nesmí v Itálii

V Itálii jsou zákazy velmi časté. Mnoho Italských měst má své vlastní, často dosti absurdní zákazy. Pro ilustraci: Například ve městě Eraclea nesmíte na pláži hrabat díry do písku. V Benátkách krmit holuby, v Lerici chodit pouze v plavkách. Pozor ale i na líbání, v Eboli můžete dostat pokutu za líbání v autě.

V celé Itálii potom platí zákaz nákupu zboží u plážových či pouličních prodejců. K zakoupenému zboží je zákazník povinen vzít si účtenku. Ve všech uzavřeých místnostech platí zákaz kouření. Velmi přísné zákony platí pro nošení nožů, raději tedy nechce svůj švýcarský nůž doma.

Co se týká řízení vozidel, na silnicích mimo centra měst jsou vozidla povinna během jízdy mít zapnuta potkávací světla a během jízdy se nesmí používat mobilní telefon bez hands free.Zajímavé lokality v Itálii

Zambrone, Tropea, Capo VaticanoBezpečné zájezdy v Itálii


Hotel Hotel Scoglio Del Leone

To mě zajímá Region: Zambrone
Hodnocení: 4 / 5.0
Cena začíná na: 10 390 Kč


Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone Hotel Scoglio Del Leone
Poloha

Terasovitý areál ve svahu v bohaté zeleni cca 8 km od historického a nákupního centra Tropea (hotelový minibus za poplatek). Restaurace, bar a minimarket cca 500 m, železniční stanice jen cca 150 m.

Vybavení

Hlavní budova a několik vedlejších budov. Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, konferenční místnost, amfiteátr. V zahradě bazén, bar u bazénu, vířivka a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, osušky za poplatek.

Ubytování
DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace, TV/sat., telefon, minilednička, trezor, balkon nebo terasa, v hlavní budově. DRSS: viz DR, strana k moři, ve vedlejších budovách. FRSS: viz DRSS, oddělená ložnice.
Stravování

Snídaně formou bufetu, oběd a večeře salátový bufet, hlavní jídlo formou výběru z menu. K jídlu 1/2 l vody a 1/4 l vína na osobu v ceně.

Zajímavosti

Na místě povinná platba pobytové taxy - cca 1-3,5 eur/os./den.

Platební karty

VISA, EC/MC, AMEX, Diners Club.

Odkaz
Http://www.scogliodelleone.it
Internet

Zdarma: WiFi v hotelu.

Poznámka

Oficiální třída: ****

Maximální obsazenost
Dvoulůžkový pokoj (DR/DRSS): 3 dospělí / 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě / 1 dospělý Rodinný pokoj (FRSS): 4 dospělí / 3 dospělí + 1 dítě / 3 dospělí / 2 dospělí + 2děti / 2 dospělí + 1 dítě Dítě do 13 let


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Orizzonte Blu

To mě zajímá Region: Tropea
Hodnocení: 3.7 / 5.0
Cena začíná na: 9 890 Kč


Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu Orizzonte Blu
Poloha

Na vyvýšenině nad městečkem Tropea, s krásnými výhledy. Centrum s obchody, bary a restauracemi cca 1,5 km (hotelový minibus přes den zdarma, od 19 hod. za poplatek).

Vybavení

Hlavní a vedlejší budova, vstupní hala s recepcí, lobby, výtah, restaurace, bar, TV místnost. Venku zahrada, bazén s vířivkou a terasa s lehátky a slunečníky zdarma, bar u bazénu.

Ubytování
DRP: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace, TV/sat., WiFi, telefon, minilednice, trezor za poplatek. Některé s balkonem, menší rozměry. DRSV: viz DR, prostornější, balkon nebo terasa s výhledem na moře. Ve vedlejší budově. QRSV: viz DRSV, 4. lůžko možnost palandy.
Stravování

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu, voda k jídlu zdarma. Mimo hlavní sezónu možnost výběru z menu. Možnost dokoupení programu soft all inclusive.

Zajímavosti

Na místě povinná platba pobytové taxy - cca 1-3,5 eur/os./den.

Platební karty

VISA, EC/MC.

Odkaz
Http://www.orizzonteblu.it/
Internet

Zdarma: WiFi v hotelu.

Poznámka

Oficiální třída: ***

Maximální obsazenost
Dvoulůžkový pokoj Promo (DRP): 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě Dvoulůžkový pokoj Výhled moře (DRSV): 3 dospělí / 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě Čtyřlůžkový pokoj (QR): 3 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí + 2 děti Dítě do 15 letᐁ Více informací ᐁ

Hotel Hotel Il Gattopardo

To mě zajímá Region: Capo Vaticano
Hodnocení: 3.4 / 5.0
Cena začíná na: 9 790 Kč


Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo  Hotel Il Gattopardo
Poloha

V kopci nad známou pláží Grotticelle, cca 2 km od vesničky San Nicolo a 10 km od městečka Tropea. Nejbližší nákupní možnosti cca 100 m, vlaková zastávka cca 500 m.

Vybavení

Hlavní a několik vedlejších budov, recepce, restaurace s terasou, bar, TV koutek. Venku zahrada, bazén, vířivka, terasa s lehátky a slunečníky zdarma.

Ubytování

DR: koupelna/WC (vysoušeč vlasů), klimatizace, TV/sat., telefon, minilednička, trezor, sdílený balkon nebo terasa.

Stravování

Snídaně formou bufetu, večeře formou výběru z menu.

Zajímavosti

Na místě povinná platba pobytové taxy - cca 1-3 eur/os./den.

Platební karty

VISA, EC/MC, AMEX, Diners Club.

Odkaz
Http://www.hotel-ilgattopardo.it
Internet

Za poplatek: WiFi v hotelu i na pokojích.

Poznámka

Oficiální třída: ***

Maximální obsazenost
Dvoulůžkový pokoj (DR): 3 dospělí / 2 dospělí + 1 dítě / 2 dospělí / 1 dospělý + 2 děti / 1 dospělý + 1 dítě / 1 dospělý Dítě do 12 let


ᐁ Více informací ᐁ