Bezpečná dovolená v Jihoafrické republice 2024


Varování ministerstva zahraničních věcí:
Ministerstvo nevydalo žádné varování

Jihoafrická republika


Hlavní město: Kapské Město
Měna: jihoafrický rand (ZAR)
1 ZAR = 1.239Kč
Jihoafrická republika na Wikipedii

Průměrné teploty v Jihoafrické republice:
Leden: 22 °C
Únor: 23 °C
Březen: 21 °C
Duben: 18 °C
Květen: 16 °C
Červen: 13 °C
Červenec: 13 °C
Srpen: 13 °C
Září: 14 °C
Říjen: 16 °C
Listopad: 18 °C
Prosinec: 20°C

Bezpečnost v Jihoafrické republice - na co si dát pozor

127.
nejbezpečnější země světa

Bezpečnostní situace v Jihoafrické republice (JAR) je poměrně špatná. Úroveň kriminality je vysoká, největší nebezpečí hrozí v centrech velkých měst, nebo naopak satelitních oblastech. Pohyb venku ve večerních a nočních hodinách rozhodně není vhodný.

Pokud cestujete autem, je dobré nesjíždět z hlavních silnic, auto mít vždy uzamčené a nezastavovat na opuštěných místech. Vhodným místem na zastávky jsou například čerpací stanice.

Staticticky je v Jihoafrické republice největší počet nakažených virem HIV. Dbejte tedy na zvýšenou opatrnost při kontaktu s krvácivými poraněními.

Co se týče přírody, nebezpečný je zde hmyz, proto je dobré vybavit se antimalarikem. V JAR žije i mnoho větších tvorů, kteří mohou být člověku nebezpeční, zejména jde o krokodýly a hrochy. Z tohoto důvodu se rozhodně nekoupejte ve stojaté vodě.Co se nesmí v Jihoafrické republice

Do země je zakázáno dovážet živé rostliny, stejný zákaz platí i pro vývoz. Je zakázán odchyt živočichů ve volné přírodě.

Pro ženy je zákázáno opalování bez horního dílu plavek. Ve veřejnýhc budových a dopravních prostředcích se nesmí kouřit ani požívat alkohol.Hledáte nové plavky na dovolenou?Najít bezpečné zájezdy v Jihoafrické republice