Bezpečná dovolená v Tunisku 2024


Varování ministerstva zahraničních věcí:
Ministerstvo nevydalo žádné varování

Tunisko


Hlavní město: Tunis
Měna: Tuniský Dinár (TND)
1 TND = 7.2955Kč
Tunisko na Wikipedii

Průměrné teploty v Tunisku:
Leden: 12 °C
Únor: 13 °C
Březen: 14 °C
Duben: 16 °C
Květen: 19 °C
Červen: 23 °C
Červenec: 27 °C
Srpen: 27 °C
Září: 25 °C
Říjen: 21 °C
Listopad: 16 °C
Prosinec: 13°C

Bezpečnost v Tunisku - na co si dát pozor

82.
nejbezpečnější země světa

Bohužel Tunisko určite nelze prohlásit za bezpečnou zemi pro dovolenou. Zvýšené riziko teroristického útoku se týká celého území Tuniska. Nebezpečí nelze vyloučit ani v turistických lokalitách.

Nárazově dochází k demonstracím a sociálním nepokojům ve všech částech země. Z bezpečnostních důvodů není doporučováno zdržovat se na jakýchkoli veřejných místech, kde potenciálně hrozí srocení většího množství lidí – toto zvýšené riziko se týká především pátečního odpoledne a podvečera, tj. po skončení pravidelné týdenní tzv. velké modlitby.

V oblastech při státní hranici s Alžírskem a Libyí existuje značné riziko únosů. Mimořádné opatrnosti by měly dbát osamělé ženy: neprocházet se samy odlehlými a málo frekventovanými místy, v noci se nepohybovat mimo rušné turistické zóny. V zájmu vlastní bezpečnosti by se měly snažit neupoutávat pozornost příliš odhalujícím oblečením a nenavazovat komunikaci s neznámými muži.Co se nesmí v Tunisku

V dovozu platí mnoho zákazů, nesmí se dovážet zbraně všech druhů (s vyjímkouloveckých) pornografii, omamné látky a zboží, které může ohrozit bezpečnost, zdraví a morálku veřejnosti. Bez speciální povolení také není dovoleno dovážet dalekohled a zařízení která umožnují přenos zvukového či obrazového signálu (neplatí pro mobilní telefony)

Mnoho zákazů platí také pro fotografování. Fotografovat se nesmí vládní, policejní a vojenské objekty, nádraží, letiště a obecně budovy , které jsou označené tuniskou vlajkou, dáel také uniformované osoby. Totéž platí i pro všechny židovské objekty. Zajímavý zákaz focení platí je zákaz fotit muslimy, kteří se modlí mimo mešitu. Vstup do mešit v době modliteb je nevěřícím zakázán.

Pozor si dejte na mravnostní policii. Ta může legitimovat smíšenou společnost lidí. V těchto případechzkoumá, zda-li jsou jsou páry manžely a případně zda-li jejich chování odpovídá tamnějším pravidlům muslimů.

Dle tuniské legislativy je trestněprávně postižitelné homosexuální jednání. Za dobrovolné sexuální jednání mezi osobami téhož pohlaví může být podle tuniského trestního zákoníku uložena peněžní pokuta a nepodmíněný trest odnětí svobody v trvání až tří let.Hledáte nové plavky na dovolenou?Zajímavé lokality v Tunisku

Sousse, Port el Kantaoui, Mahdia, Monastir, Hammamet, Hammamet-Yasmine, Djerba, Skanes, Midoun, ZarzisBezpečné zájezdy v Tunisku


Hotel Medina Solaria & Thalasso

To mě zajímá Region: Hammamet-Yasmine
Hodnocení: 4.7 / 5.0
Cena začíná na: 17 990 Kč


Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso Medina Solaria & Thalasso
Umístění

Hotel se nachází v blízkosti přístavu v nové části Mediny a v jeho blízkosti je mnoho místních barů a restaurací. Přibližně 10 km od historické části města Hammamet. Mezinárodní letiště Enfidha-Hammamet je vzdáleno cca 42 km, letiště Monastir cca 90 km.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.
.

Pláž

Soukromá písečná pláž je od hotelu oddělena ulicí, lehátka jsou zahrnuta v ceně.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce, venkovní bazén, lehátka a slunečníky u bazénu (v ceně), osušky k bazénu (nutná záloha cca 10 DT), turecké lázně (v ceně jednou za pobyt, nutná rezervace), krytý bazén s mořskou vodou (v thalassoterapeutickém centru otevřený zdarma od 12:00 do 15:00), vířivka, restaurace, bary, konferenční místnost, soukromé parkoviště, směnárna, výtahy.
Vstup do Aqua Landu zdarma (od 1.6. do 30.9.) (cca 1,6 km). volný vstup do zábavního parku Carthage Land (cca 1,6 km od hotelu).

Volný vstup do Aqua Landu (od 01.06 do 30.09) (cca 1,6 km od hotelu).

Internet

WiFi - v celém objektu (v ceně)

Catering

All Inclusive:
Snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-21:00) formou bufetu, místní a mezinárodní kuchyně (podává se v hlavní restauraci Ô Blu).

Snack bar "Oasis" otevřen od 10:00 do 17:00.

Bary - bar Arena (10:00-12:00), bar u bazénu (10:00-18:00), bar na pláži (10:00-18:00, nealkoholické nápoje + pivo (kanapky od 12:00 do 15:00)).

Večeře v tematické restauraci (19:00-21:00 - jednou za pobyt , nutná rezervace předem).

Upozorňujeme, že některé bary mohou být k dispozici pouze v hlavní sezóně (v závislosti na počasí a obsazenosti hotelu)

Může být k dispozici omezený počet barů.

Sportovní a animační program

Tenisový kurt (nutná rezervace - osvětlení není v ceně (za poplatek)), lukostřelba, plážový volejbal, stolní tenis, aerobik, fitness otevřeno denně od 10:00 do 17:00, bowling, večery s živou hudbou, představení a tematické večery.
Pro děti: dětský klub (04-12 let, otevřeno 10:00-12:30 a 15:00-17:00). Minidiskotéka ve 20:30 hod.

Webové stránky

https://solaria.medinahotelsandresorts.com/fr

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Ideální pro páry, skupiny přátel i rodiny, každý si zde najde to své. Výhodná poloha poskytuje snadný přístup k veřejné dopravě a umožňuje prozkoumat místní zajímavosti. Pro milovníky klidné relaxace je připravena rozsáhlá nabídka All Inclusive a wellness centrum. Pro nejmenší je k dispozici dětský klub a nedaleký zábavní park.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Iberostar Royal El Mansour

To mě zajímá Region: Mahdia
Hodnocení: 4.6 / 5.0
Cena začíná na: 20 790 Kč


Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour Iberostar Royal El Mansour
Umístění

Luxusní hotel obklopený svěžími zahradami se nachází v těsné blízkosti (cca 1 km) centra Mahdie - okouzlujícího městečka s historickou starou medinou, atmosférickými uličkami a kavárnami, které je proslulé svými krásnými písečnými plážemi. Hotel je vzdálen přibližně 45 km od letiště Monastir a přibližně 90 km od letiště Enfidhi. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 3 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 7 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

K hotelu přiléhá písečná hotelová pláž. Lehátka a slunečníky na pláži zdarma; plážové osušky jsou k dispozici za vratnou zálohu přibližně 20 TDN/osoba.

.

K dispozici pro hosty

Registrace 24 hodin denně, hlavní bazén, dětské brouzdaliště, krytý bazén (otevřený v zimě), lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, dětské hřiště, miniklub pro děti ve věku 4-7 let a maxiklub pro děti ve věku 8-12 let. Noční klub (23:00-02:00). Hlídání dětí, lázeňský salon (kosmetické procedury, masáže, sauna), posilovna a konferenční místnost za příplatek.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) podávané v hlavní restauraci formou bufetu (mezinárodní a regionální kuchyně). Kromě toho mohou klienti využít lobby bar (10:00-24:00): alkoholické a nealkoholické nápoje; bar u bazénu (10:00-18:00): občerstvení a nápoje; Barbeque bar podávající občerstvení (12:30-17:00) a maurskou kavárnu (16:00-23:00): tradiční čaj a káva. Možnost využít 1x za pobyt jednu ze 2 tematických restaurací a la carte (tuniská nebo italská; nutná předchozí rezervace).

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá rozsáhlý animační program pro děti i dospělé a 2 dětské kluby nabízející hry, aktivity, představení a mnoho dalšího. Velkou výhodou je také noční klub, který se nachází přímo v areálu hotelu. Doporučujeme využít tenisové kurty, stolní tenis, plážový volejbal, vodní sporty, posilovnu a vodní aerobik, lukostřelbu, bowling (některé atrakce jsou zpoplatněny).

.

Webové stránky

www.iberostar.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Elegantní hotel s rozsáhlým vybavením pro náročné klienty. Široká nabídka animačních aktivit, krátká vzdálenost do centra města, bohaté all inclusive a písečná pláž obohatí váš pobyt. Hotel určený pro klienty všech věkových kategorií.

.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Barcelo Concorde Green Park Palace

To mě zajímá Region: Port el Kantaoui
Hodnocení: 4.5 / 5.0
Cena začíná na: 18 590 Kč


Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace Barcelo Concorde Green Park Palace
Umístění

Elegantní hotel obklopený krásnou zahradou se nachází v turistické čtvrti Port El Kantaoui, asi 12 km od historického centra Sousse, asi 30 km od letiště Enfidhi a asi 35 km od letiště Monastir. V bezprostřední blízkosti se nachází dobrý výběr obchodů, restaurací, barů a dalších atrakcí. POZNÁMKA! Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu se nachází soukromá, široká písečná pláž. Slunečníky a lehátka jsou k dispozici zdarma. Možnost zapůjčení plážových ručníků (nutná záloha).

.

K dispozici pro hosty

24Hodinová recepce s lobby, směnárna, výtahy, hlavní restaurace "Vendome", 3 tematické restaurace a la carte - za poplatek (tuniská a otevřená v hlavní sezóně: (v provozu středomořská restaurace a mezinárodní restaurace), 4 bary (včetně swim up baru), venkovní bazén o rozloze cca 1500 m2, brouzdaliště pro děti. Slunečníky a lehátka k dispozici zdarma. Plážové osušky za zálohu. Prádelna, konferenční místnosti, lékařské stanoviště, obchod se suvenýry a parkoviště jsou k dispozici za příplatek. Pro nejmenší hosty hotelu je k dispozici miniklub (4-12 let).

.

Internet

V celém objektu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

All inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Přestávka na kávu během dne (od 15:00 do 17:00; káva, koláče, sušenky). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje podávané od 10:00 do 24:00 v určených barech. Možnost 1x za pobyt povečeřet v restauraci a la carte (nutná rezervace).

.

Sportovní a animační program

Hotel několikrát týdně pořádá animační a sportovní aktivity pro děti i dospělé během dne i večera. Dále zdarma: posilovna, petanque, šipky, tenisový kurt (vybavení na kauci), aquagym, ping pong a plážový volejbal. Za příplatek kulečník, jízda na koni, vodní sporty a pro ty, kteří chtějí relaxovat, rozsáhlé lázeňské centrum: masáže, kosmetické procedury, vířivka, hammam a další.

Webové stránky

http://www.concorde-tunisia.com/En/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Elegantní pětihvězdičkový hotel, který patří do známého a exkluzivního hotelového řetězce Concorde, je zárukou dobré kvality. Díky krásné pláži, dobrým hotelovým službám a vynikajícímu jídlu bude váš pobyt jistě úspěšný.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Sentido Phenicia

To mě zajímá Region: Hammamet
Hodnocení: 4.4 / 5.0
Cena začíná na: 18 990 Kč


Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia Sentido Phenicia
Poloha

Hotelový komplex složený ze tří čtyřpatrových budov se nachází v areálu plném zeleně nedaleko centra města Hammamet, přímo u písčité pláže. Kvalitní hotel španělské sítě Sentido s výbornými službami je vhodný pro klienty všech věkových kategorií a díky své poloze nedaleko golfového hřiště též pro milovníky tohoto sportu.


Poloha: • 6 km od centra Hammametu

 • 18 km od centra Nabeulu

 • 40 km od letiště Enfidha

 • 100 km od letiště v Monastiru

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí a směnárnou

 • hlavní restaurace, 2 restaurace á la carte

 • lobby bar, bar u bazénu, bar na pláži a několik dalších barů, maurská kavárna

 • obchod se suvenýry, konferenční sál, čistírna

 • Wi-Fi připojení v lobby zdarma

Pokoje

 • standardní pokoje s možností jedné přistýlky

 • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů, telefon, minilednička

 • TV/SAT, bezpečnostní schránky za poplatek, Wi-Fi připojení

 • balkón nebo terasa

Pláž

 • přímo u písečné pláže

 • lehátka a slunečníky na pláži zdarma, osušky na vratnou kauci

Sport

 • venkovní bazén, krytý bazén

 • lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, osušky na vratnou kauci

 • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, plážový fotbal, minigolf

 • stolní tenis, tenis, kulečník, šipky, vodní aerobik

 • turecké lázně, masáže, fitness centrum

 • animační programy, diskotéka

Stravování

All inclusive, které zahrnuje: • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby

 • 10:00 - 12:00 pozdní snídaně

 • 14:30 - 17:30 lehké občerstvení

 • 10:00 - 24:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v barech dle otevírací doby stanovené hotelem

Děti

 • dětský bazén, hřiště

 • mini club pro děti ve věku od 4 do 12 let

Poznámka

Do Tuniska lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.


Uvedené časy letů jsou pouze orientační a budou závazně upřesněny v pokynech k odletu.


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel One Resort El Mansour

To mě zajímá Region: Mahdia
Hodnocení: 4.4 / 5.0
Cena začíná na: 17 490 Kč


One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour One Resort El Mansour
Umístění

Hotel se nachází 3 km od centra Mahdie, klidného letoviska vzdáleného asi 50 km od letiště Monastir a asi 125 km od letiště Enfidhi. Kousek od hotelu se nachází krásné staré město s úzkými uličkami a barevnými stánky. Poznámka Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž se nachází přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma. Ručníky jsou k dispozici proti záloze. Restaurace u pláže.

K dispozici pro hosty

Recepce, výtahy, hlavní restaurace, restaurace a la carte - tuniská a středomořská kuchyně; plážová restaurace, 3 bary, kavárna, 3 bazény, dětské brouzdaliště, aquapark, lázně (za poplatek).

.

Ubytovaní

https://oneelmansour.tn/pl/

Internet

Na recepci je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: Snídaně, obědy a večeře se podávají formou bufetu v hotelové restauraci. Odpolední občerstvení ve vyhrazených prostorách. Jednou za pobyt bezplatná večeře v restauraci a la carte po předchozí rezervaci - tuniská a středomořská kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje v určených barech a časech.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí animační a sportovní aktivity během dne i večera: tenis, minigolf, stolní tenis, volejbal, tenis (3 tenisové kurty k dispozici hostům). Za příplatek: vodní sporty, kulečník. S ohledem na děti hotel provozuje miniklub a má také dětské hřiště.

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Výborně umístěný hotel, který je dobrou volbou pro ty, kteří si chtějí odpočinout a zároveň být blízko zajímavostí, které tuniské město Mahdia nabízí.

.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel El Mouradi Hammamet

To mě zajímá Region: Hammamet-Yasmine
Hodnocení: 4.4 / 5.0
Cena začíná na: 13 390 Kč


El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet El Mouradi Hammamet
Umístění

Hotel El Mouradi Hammamet se nachází v letovisku Yasmine Hammamet na nábřeží, naproti nádherné pláži s jemným pískem. Leží necelých 200 m od parku CarthageLand, cca 8 km od města Hammamet. Pro golfisty jsou cca 6 km od hotelu 2 hřiště: Yasmine Golf (27 jamek) a Citrus Golf (45 jamek). Letiště Enfidha-Hammamet je vzdáleno cca 45 km a letiště Monastir cca 97 km. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Hotel se nachází přímo u pláže. Zdarma jsou k dispozici lehátka a slunečníky.

K dispozici pro hosty

Venkovní bazén (hloubka 0,90/1,70 m), dětský bazén (hloubka 0,65 m), krytý bazén (otevřený pouze v zimní sezóně - vyhřívaný), lehátka, matrace a slunečníky - zdarma, plážové osušky (záloha 10TND/osuška), lobby bar (9:00-23:00), bar u bazénu (9:00-18:00 otevřen pouze v letní sezóně), hlavní restaurace, restaurace a'la carte, bary, klub Broadway (za poplatek), směnárny, trezor, konferenční místnosti. Za příplatek: wellness a četné procedury, prádelna, minimarket.
Check-in: 14:00
Check-out: 12:00
Nošení hotelového náramku je povinné. V případě ztráty bude účtován náhradní poplatek ve výši 50 TND.
Na večeři v restauraci je vyžadováno elegantní oblečení.
Krytý bazén je od poloviny června do poloviny září uzavřen.

Internet

V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Catering

All Inclusive formou bufetu: snídaně (8:00-10:00), brzká snídaně (7:00-8:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00).
Restaurace a'la carte (19:00-21:30) - jednou týdně (minimální délka pobytu 5 nocí) je vyžadována
rezervace 24 hodin předem.
Maurská kavárna (15:00-23:00 - vodní dýmka za poplatek).
Občerstvení: 14:00-17:00, 17:00-18:00 (sladké), 22:00-23:00.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí přístup k atrakcím jako např.: miniklub (5-12), klub pro mládež (13-17), minidiskotéku, denní a večerní animace, stolní tenis, tenis (vybavení a osvětlení za příplatek).

Webové stránky

www.elmouradi.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Kvalitní hotel, který se nachází nedaleko přístavu Marina Yasmine Hammamet. Hlavní výhody hotelu jsou: profesionální služby, kvalitní jídlo a blízkost pláže.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba

To mě zajímá Region: Houmt Souk
Hodnocení: 4.3 / 5.0
Cena začíná na: 22 790 Kč


Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba Radisson Blu Palace Resort & Thalasso, Djerba
Popis hotelu

Umístění

Radisson Blu Palace Resort & Thalasso se nachází asi 15 km od centra města Midoun a asi 10 km od Houmt Souk a oblíbeného trhu v tomto městě. Letiště Djerba-Zarazis je od hotelu vzdáleno přibližně 20 km.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Turistická daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

.

Pláž

Písečná veřejná pláž se nachází přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Hlavní restaurace, bary, 3 venkovní bazény, krytý bazén (v zimě sezónně vyhřívaný), směnárna, konferenční místnosti (Wi-Fi, projektor, mikrofony), úschovna zavazadel, káva a čaj v hotelovém salónku zdarma.

Internet

V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi.

Catering

All inclusive: bohatá snídaně (07:00-10:30) a oběd (12:30-14:30) formou bufetu v restauraci Céramique, občerstvení podávané od 10:30-17:00 a sladkosti (káva, čaj, zákusky) podávané od 17:00-19:00. Večeře se podává od 19:00-22:00 v restauraci Céramique, noční snack bar: V baru Arabica II se podává ve 22:00-00:00.

K jídlu se podává voda, perlivé nápoje a kvalitní tuniské víno.

Výběr místních a mezinárodních alkoholických a nealkoholických nápojů se podává v těchto provozovnách: bar Arabica II v hlavní budově a bar u bazénu.

Sportovní a animační program

Hotel nabízí animační program. Pro děti ve věku 4-12 let je 6 dní v týdnu otevřen dětský klub s knihovnou, výtvarnou místností a místností s občerstvením. K dispozici jsou také aktivity jako stolní tenis, vodní aerobik, plážový fotbal a večerní představení. K dispozici jsou tenisové kurty a posilovna. Za příplatek je v blízkosti hotelu k dispozici také golf, jízda na koni, jízda na velbloudech a půjčovna kol.

Za příplatek: lázeňské centrum otevřené od 8:30 do 19:00 (Thalasso shop, 30 metrů dlouhý rekreační bazén s mořskou vodou, vířivkou a vodními tryskami, procedury a masáže).

Webové stránky

www.radissonhotels.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel Radisson Blu Palace Resort & amp; Thalasso je vynikající volbou pro ty, kteří se rádi věnují aktivním aktivitám, ale také pro ty, kteří potřebují relaxaci a odpočinek. Součástí hotelu jsou restaurace s nabídkou nejrůznějších pochoutek, které hostům jistě poskytnou nevšední kulinářský zážitek.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Rosa Beach Thalasso & Spa

To mě zajímá Region: Monastir
Hodnocení: 4.3 / 5.0
Cena začíná na: 7 890 Kč


Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa Rosa Beach Thalasso & Spa
Umístění

Hotel se nachází v klidné turistické oblasti Monastir - Skanes, přibližně 6 km od centra Monastiru s půvabnou medinou, obchody, bary a restauracemi (dostupný místním taxi za cca 4 EUR nebo městským autobusem). Hotel je vzdálen cca 55 km od letiště Enfidhi a cca 1 km od letiště Monastir. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu se nachází písečná pláž s pozvolným sestupem do moře. Lehátka a slunečníky - zdarma; plážové osušky jsou k dispozici po zaplacení vratné zálohy ve výši přibližně 10 TND/osoba.

K dispozici pro hosty

Hotel je součástí řetězce Sentido Hotels a v roce 2009 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Hodinová recepce, výtahy, TV místnost, nekuřácká hlavní restaurace, 2 restaurace a la carte (italská a tuniská), bary, maurská kavárna (za poplatek na místě), snack bar (otevřený v hlavní sezóně), bazén s mořskou vodou (otevřený v zimě), sluneční terasa, obchod se suvenýry. Lehátka, slunečníky u bazénu v ceně. Osušky - oproti kauci.

Hotel je přizpůsoben pro osoby se zdravotním postižením

.

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

Catering

All Inclusive: snídaně (6:00-10:00), pozdní kontinentální snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30), večeře (18:30-22:00) formou bohatého bufetu v hlavní restauraci. Tématický bufet 3x týdně. Místní nealkoholické a alkoholické nápoje: víno, pivo, gin, vodka, whisky, likéry, koktejly v baru La Rosa (10:00-24:00), v baru Le Palmier (10:00-24:00). Nealkoholické nápoje v baru La Cabane 24 hod. 1 x za pobyt večeře v jedné ze 2 restaurací a la carte (nutná předchozí rezervace).

.

Sportovní a animační program

Rozsáhlý bazén (lehátka a slunečníky zdarma), krytý bazén, miniklub pro děti (4-12 let), aerobik, vodní gymnastika, vodní sporty na pláži, lukostřelba, šipky, NO bowling, stolní tenis, NE minifutbal, NE minigolf, vodní pólo, volejbal, NE 2 tenisové kurty (osvětlení za poplatek), fitness klub a večerní animační programy (kabarety, show, tuniské večery). Za příplatek: kulečník, NE herna videoher a wellness centrum (masáže, hammam, sauna).

Webové stránky

www.sentidohotels.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Velmi dobrá volba pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří hledají trochu klidu a pohody, díky své poloze na samotě, daleko od turistických letovisek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel PrimaSol El Mehdi

To mě zajímá Region: Mahdia
Hodnocení: 4.2 / 5.0
Cena začíná na: 15 990 Kč


PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi PrimaSol El Mehdi
Informace o hotelu

Příjemný hotelový komplex skládající se z hlavní budovy a přilehlých jednopatrových budov se nachází přímo na krásné písčité pláži, cca 2,5 km od centra Mahdie. Hotel je díky svým službám a vybavení velmi oblíbený a je vhodný pro rodiny s dětmi. Můžete v něm strávit klidnou dovolenou na pláži, ale i aktivní dovolenou poznáváním okolí a památek.

Vzdálenost
 • pláž: 0 m
 • letiště: 52 km
 • centrum: 2,5 km
 • nákupní možnosti: 50 m
Popis hotelu
 • vstupní hala s recepcí
 • hlavní restaurace
 • restaurace s obsluhou
 • maurská kavárna
 • kavárna
 • bar
 • snack bar
 • Wi-Fi na recepci (zdarma)
 • obchod se suvenýry
 • diskotéka
 • 2 bazény (lehátka a slunečníky zdarma, osušky za poplatek a kauci)
 • bazén se skluzavkami
 • vnitřní bazén
 • dětské hřiště
 • dětský bazén
 • miniklub
Popis pokoje
Dvoulůžkový pokoj
 • individuálně ovladatelná klimatizace (hlavní sezona)
 • telefon
 • TV/sat. 
 • lednička
 • koupelna/WC
 • trezor (oproti kauci)
 • balkon nebo terasa
Ostatní typy pokojů (pokud není uvedeno jinak, mají pokoje výše uvedené vybavení)
 • Dvoulůžkový pokoj, Výhled moře
 • Rodinný pokoj: prostornější
Popis pláže
 • písčitá
 • lehátka a slunečníky zdarma, plážové osušky za poplatek a kauci
Sportovní aktivity zdarma
 • animační programy
 • tenisové kurty (osvětlení a rakety za poplatek)
 • minigolf
 • stolní tenis
 • fotbalové hřiště s umělým trávníkem
Sportovní aktivity za příplatek
 • fitness
 • sauna
 • masáže
 • salon krásy
 • vířivka
 • vodní sporty na pláži
Strava
All Inclusive
 • Snídaně, oběd a večeře formou bufetu
 • Lehké občerstvení během dne
 • Neomezené množství rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby (10.00-24.00 hod.)
 • Upozornění: lze čerpat v místech a časech určených hotelem
Oficiální kategorie
 • 4 hvězdičky
Poznámka
Skluzavky a tobogány v provozu v hlavní sezoně. Může se lišit v závislosti na aktuální obsazenosti hotelu a počasí.
Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci.

ᐁ Více informací ᐁ

Hotel One Resort Aqua Park & Spa

To mě zajímá Region: Monastir
Hodnocení: 4.2 / 5.0
Cena začíná na: 15 990 Kč


One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa One Resort Aqua Park & Spa
Popis hotelu

Umístění

Vysoce kvalitní hotel se nachází v klidné oblasti, přímo na písečné a široké pláži s pozvolným sestupem do moře. Objekt se skládá z hlavní budovy a bungalovů zasazených do tropické zahrady a rozkládá se na rozsáhlé ploše 15 hektarů. Do centra Monastiru je to cca 10 km a do centra Sousse cca 12 km.

UPOZORNĚNÍ! V ceně zájezdu není zahrnuta pobytová taxa ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se počítá za 15 po sobě jdoucích dní, a to i v případě delšího pobytu v hotelu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Pobytová taxa je povinná a platí se přímo na recepci při ubytování.

Pláž

Písečná veřejná pláž se nachází přímo u hotelu.

.

K dispozici pro hosty

Recepce, vstupní hala s bezplatným Wi-Fi, směnárna, 3 venkovní bazény (1 pro osoby starší 16 let), vnitřní bazén, dětský bazén se 4 skluzavkami (lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, plážové osušky na kauci), aquapark s 9 různými skluzavkami, hlavní restaurace, 4 restaurace a la carte, 3 restaurace s občerstvením, bary: Lobby, diskotéka, u bazénu, u Aquaparku, na pláži, tenisový kurt (výuka a osvětlení za poplatek), stolní tenis, víceúčelové hřiště, lázeňské centrum (procedury za poplatek), 3 minikluby pro děti různého věku (od 3 do 17 let). Za příplatek: půjčovna aut, obchody, prádelna, kadeřnictví.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi (na recepci, v pokojích a u venkovních bazénů).

Catering

All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bohatého bufetu. Nealkoholické nápoje během jídla jsou zahrnuty v ceně. Občerstvení a alkoholické i nealkoholické nápoje, káva, čaj jsou k dispozici v barech rozmístěných po celém objektu.

.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá sportovní a animační program pro děti i dospělé: týmové hry, turnaje, aktivity pro děti. Kromě toho mohou zákazníci zdarma využívat rozsáhlé zázemí: tenis, volejbal, basketbal, vodní sporty. Pro děti se pořádá řada her a animací v miniklubech. Kromě toho je k dispozici aquapark s mnoha skluzavkami, z nichž nejvyšší měří 65 m.

.

Webové stránky

www.onehotelsandresorts.com.tn

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Hotel se zajímavou infrastrukturou a rozsáhlou nabídkou All Inclusive. Jeho poloha v klidné oblasti zaručuje naprostý odpočinek a hotelový aquapark zpestří váš pobyt.

.


Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska, Vratislavi, Poznaně. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k "bráně Sahary" v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném odletu.
Vstup na území Tuniska

S účinností od 27. května 2022 vstoupili v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

 • Není vyžadován žádný vstupní formulář
 • Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin.
 • Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země již nejsou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti.

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 - 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test.

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Sentido Djerba Beach

To mě zajímá Region: Djerba
Hodnocení: 4.1 / 5.0
Cena začíná na: 21 690 Kč


Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach Sentido Djerba Beach
Popis hotelu

Umístění

Hotel se nachází na pobřeží Středozemního moře v klidné turistické oblasti, asi 4 km od centra obce Midoun, kde jsou obchody, bary a restaurace. Přibližně 15 km od hotelu se nachází největší město a hlavní město ostrova, vesnice Houmt Souk. Vzdálenost od letiště Djerba - Zarzis je přibližně 25 km. Přibližně 2 km od hotelu se nachází 27jamkové golfové hřiště. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu se nachází krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma, osušky na kauci.

K dispozici pro hosty

Recepce s prostornou vstupní halou otevřenou 24 hodin denně, hlavní restaurace, restaurace à la carte "Mahboubine", 4 bary (včetně baru na pláži a baru u bazénu), maurská kavárna (za poplatek), velký venkovní bazén nepravidelného tvaru (sladká voda), dětské brouzdaliště, lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, směnárna a bankomat, konferenční centrum, lázeňské centrum (za poplatek; nabídka masáží, kadeřnictví, kosmetických procedur, hammam), obchůdky se suvenýry a hlídání dětí (za poplatek; na vyžádání).Lázeňské centrum (za poplatek; nabídka masáží, kadeřnictví, kosmetických procedur, hammam), obchody se suvenýry a hlídání dětí (za poplatek na vyžádání). Pro nejmenší hosty je k dispozici dětské hřiště a miniklub (4-12 let).

Internet

Na recepci je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

.

Catering

All Inclusive:Snídaně, obědy a večeře se podávají formou bufetu v hlavní restauraci. Pozdní kontinentální snídaně (od 10:00 do 12:00, podává se sladká) v plážovém baru. Lehké občerstvení během dne (od 15:00 - 17:30, ovoce, zákusky). Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje v určených barech, celkem podávané od 10:00 - 24:00). 1x za pobyt možnost večeře v restauraci a la carte (nutná předchozí rezervace).

Sportovní a animační program

Hotel zajišťuje animaci během dne (hry a soutěže, sportovní aktivity) a večer (představení, vystoupení). Zdarma: ping-pong, minigolf, petanque, 2 tenisové kurty (1 h/den zdarma), lukostřelba. Za příplatek: jízda na koni, vodní sporty, herna.

Webové stránky

www.ttshotels.com.tn

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Kvalitní hotel s rozsáhlým rekreačním a sportovním zázemím, stylovými pokoji a chutným jídlem. Skvělá volba jak pro ty, kteří mají rádi klidnou a odpočinkovou dovolenou (díky své poloze mimo centrum), tak pro ty, kteří jsou aktivnější (díky množství animačních programů). Další a jednou z největších předností zařízení je krásná pláž se světlým a jemným pískem, která se nachází přímo u hotelu.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Eden Star

To mě zajímá Region: Zarzis
Hodnocení: 4.1 / 5.0
Cena začíná na: 17 790 Kč


Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star Eden Star
Popis hotelu

Umístění

Hotel se nachází na jižním konci tuniského pobřeží ve vzdálenosti asi 13 km od centra města Zarzis, kde se nachází rybářský přístav proslulý lovem hub. Ostrov Djerba je od hotelu vzdálen přibližně 20 km. Mezinárodní letiště Djerba-Zarzis je vzdáleno přibližně 50 km. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích nocí v hotelu i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Přímo u hotelu se nachází krásná písečná pláž. Lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Recepce s lobby, výtah, hlavní restaurace, restaurace u bazénu (pizza, BBQ), 2 restaurace a la carte (včetně jedné orientální), plážová snack restaurace, 3 bary (lobby bar, hlavní bar, bar u bazénu), maurská kavárna (za poplatek), sluneční terasa, venkovní bazén se sladkou vodou - lehátka, slunečníky zdarma. Pro nejmenší děti miniklub (4-12 let). Za příplatek: služby prádelny, půjčovna aut. V areálu hotelu je navíc minimarket, směnárna, obchod se suvenýry, kiosek. Hotel přijímá platební karty:

.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:00) formou bufetu v hlavní restauraci. Kromě toho: občerstvení (pizza, sendviče, hranolky) k dispozici mezi 12:30-14:30 a coffee break: káva, čaj a sladké občerstvení mezi 16:00-17:00. Různé nápoje (včetně místních nealkoholických a alkoholických) se podávají v určených barech mezi 9:00-23:00. Jednou týdně je možné si rezervovat jídlo v jedné ze tří restaurací - oběd (BBQ), večeře (v restauracích a la carte); nutná předchozí rezervace.

All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), oběd (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:00) v hlavní restauraci.

Sportovní a animační program

Hotel zajišťuje animační a sportovní aktivity během dne pro děti i dospělé. Zdarma: ping pong, plážový volejbal, lukostřelba, bazény, tenis. Za poplatek: turecké lázně, sauna, vířivka, jízda na koni, masáže, procedury v centru krásy, kadeřnictví a vodní sporty.

.

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Skvělá poloha - přímo na krásné pláži - a bohatý all inclusive jsou hlavními přednostmi hotelu. Je také skvělou základnou pro poznávání ostrova Djerba!

Poznámka: Kontakt s rezidentem pouze telefonicky

.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet

To mě zajímá Region: Hammamet
Hodnocení: 4 / 5.0
Cena začíná na: 24 390 Kč


Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet Steigenberger Marhaba Thalasso Hammamet
Poloha

Příjemný hotel složený ze čtyřpatrové hlavní budovy a několika bungalovů položených do zelené zahrady plné palem přímo u dlouhé písečné pláže se nachází v turistickém letovisku Hammamet. Hotel prošel celkovou rekonstrukcí a svými službami na vysoké úrovni uspokojí i náročnější klienty.


Poloha: • 5 km od centra Hammamet - Yasmine

 • 5 km od centra Hammametu

 • 48 km od letiště Enfidha

 • 70 km od letiště v Monastiru

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí a směnárnou

 • hlavní restaurace, tři restaurace á la carte s mezinárodními, italskými a místními specialitami

 • lobby bar, bar u bazénu, restaurace u pláže, maurská kavárna

 • obchod se suvenýry, čistírna, konferenční sál

 • Wi-Fi připojení na recepci zdarma

 • kadeřnictví a kosmetický salón

Pokoje

 • standardní pokoje s možností jedné přistýlky pro dítě

 • možnost rodinných pokojů s možností až dvou přistýlek na vyžádání za příplatek.

 • klimatizace, koupelna, WC, vysoušeč vlasů, telefon

 • TV/SAT, minilednička

 • balkón nebo terasa

Pláž

 • široká písečná pláž se nachází přímo u hotelu

 • lehátka a slunečníky na pláži zdarma, osušky na vratnou kauci

Sport

 • venkovní bazén, krytý bazén

 • lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, osušky na vratnou kauci

 • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, tenis, minigolf, pétanque, aerobik,

 • fitness centrum, sauna, masáže, turecké lázně

 • léčebné procedury v thalasso centru

 • možnost golfových lekcí na nedalekém golfovém hřišti

 • animační programy

Stravování

All inclusive, které zahrnuje: • snídaně, obědy a večeře formou bufetu v hlavní restauraci

 • po celý den lehké občerstvení

 • 1 x za pobyt večeře v restauraci á la carte

 • 10:00 - 24:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v barech dle otevírací doby stanovené hotelem

Děti

 • dětský bazén, hřiště

 • klub pro děti od 4 do 12 let

Poznámka

Do Tuniska lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.


Uvedené časy letů jsou pouze orientační a budou závazně upřesněny v pokynech k odletu.


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Royal Karthago

To mě zajímá Region: Midoun
Hodnocení: 4 / 5.0
Cena začíná na: 16 390 Kč


Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago Royal Karthago
Poloha

Hotel leží v zahradě v jižní části turistické zóny na ostrově Djerba, v oblasti Aghir. Je vhodný pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi.


Poloha: • 6 km od města Midoun

 • 25 km od města Houmt Souk

 • 32 km od letiště

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí, směnárna, bankomat

 • hlavní restaurace, restaurace á la carte s kuchyní italskou a tuniskou

 • lobby bar, maurská kavárna, bar u bazénu a pláže

 • konferenční sál, kadeřnictví, kosmetický salón

 • WiFi připojení v lobby k dispozici zdarma

 • čistírna, obchody

Pokoje

 • Standardní pokoje umístěné v bungalovech s možností jedné přistýlky pro dospělou osobu nebo dvou přistýlek pro děti (palandy)

 • Rodinné suity až pro 4 dospělé osoby (4 pevná lůžka)

 • klimatizace, WC, koupelna, fén

 • TV/SAT, telefon, lednička, sejf

 • WiFi připojení k dispozici zdarma

Pláž

 • hotelový komplex leží přímo u písečné pláže

 • lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma

Sport

 • dva venkovní bazény, krytý bazén

 • lehátka a slunečníky u bazénů jsou k dispozici zdarma

 • thalassoterapie, léčebné procedury, masáže, hydroterapie, sauna, pára

 • animační programy a zábavní večery

 • šipky, lukostřelba, plážový volejbal, petanque, minigolf

 • tenisové kurty, stolní tenis, vodní pólo

 • vodní sporty na pláži

Stravování

All inclusive, které zahrnuje: • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby

 • 10:00 - 11:00 pozdní snídaně

 • odpolední lehké občerstvení

 • 10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje

Děti

 • bazén, hřiště, miniklub pro děti ve věku 4 - 12 let

Poznámka

Uvedené časy letů jsou pouze orientační a budou závazně upřesněny v pokynech k odletu.


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Le Soleil Bella Vista

To mě zajímá Region: Monastir
Hodnocení: 4 / 5.0
Cena začíná na: 9 890 Kč


Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista Le Soleil Bella Vista
Umístění

Hotel se nachází ve Skanes podél krásné pláže Skanes, cca 8 km od centra Monastiru, kde najdete slavný historický ribat, Velkou mešitu a mauzoleum Habiba Bourguiby. Letiště Monastir se nachází cca 500 m od hotelu, letiště Enfidha cca 60 km. Město Sousse je vzdáleno cca 15 km. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná, soukromá pláž se nachází u hotelu (dlouhá cca 4,5 km). Lehátka, slunečníky a matrace - zdarma, plážové osušky - vyměňovány pouze jednou denně a doručovány na stůl vedle baru u bazénu.

K dispozici pro hosty

Recepce, velký venkovní bazén se sladkou vodou, skluzavka, krytý bazén - vyhřívaný (na podzim a v zimě), dětský bazén, směnárna, turistické informace, telefony, fax, restaurace, bary, obchod se suvenýry, maurská kavárna (za příplatek), konferenční místnost. Za příplatek: kadeřnictví, taxi, lékařská pomoc.
*Po západu slunce jsou bazény zavřené (otevřeny do 18:00).

Internet

V lobby Wi-Fi připojení k internetu - zdarma .

Catering

All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) se podávají v hlavní restauraci Le Carnaval formou bohatého bufetu.
Hostům je k dispozici plážový bar, občerstvení (11:00-16:00), pozdní občerstvení (23:30-00:30), italská restaurace a'la carte (19:00-21:30 - nutná rezervace), 4 bary a 1 maurská kavárna (za poplatek), zmrzlina a palačinky se podávají od 11:00 do 17:00.
Otevření některých barů a restaurací závisí na obsazenosti hotelu a turistické sezóně.

Sportovní a animační program

Během dne - ranní gymnastika, aerobik, vodní gymnastika, volejbal, plážový fotbal, plážové tance, plážové hry, taneční klub, turnaje, stolní tenis, boccia, karty, k dispozici je i MINI ZOO.
Večer - noční show, soutěže, scénky a karaoke, živá hudba, diskotéka.
Miniklub pro děti od 4 do 12 let (denně 10:00 - 12:00 a 14:30 - 17:00).
Sport - 2 tenisové kurty, stolní tenis, dětské hřiště, volejbalové hřiště, fotbalové hřiště.
Hosté mají k dispozici za příplatek: wellness centrum (09:00 - 19:00) s bezplatným finess sálem, vodní sporty.

Webové stránky

http://www.bellavistatunisia.com/

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Elegantní hotel v arabsko-maurském stylu je velmi dobrou volbou pro rodiny s dětmi a všechny, kteří rádi tráví dovolenou aktivně. Hotel nabízí bohatý sportovní a animační program. Díky výhodné poloze se mohou hoteloví hosté opalovat na pláži a užívat si kouzlo moře, stejně jako objevovat krásu okolních měst a okolí.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Vincci Nozha Beach

To mě zajímá Region: Hammamet
Hodnocení: 3.9 / 5.0
Cena začíná na: 18 690 Kč


Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach Vincci Nozha Beach
Umístění

Hotel se nachází v severní části Hammametu, přibližně 6 km od centra. Necelých 7 km od hotelu se nachází kazba, pevnost s hradbami chránící staré město. Během pobytu v centru se vyplatí zajít také na tradiční bazar plný místního koření a suvenýrů.
Vincci Nozha Beach se nachází asi 58 km od letiště Enfidha a asi 110 km od letiště Monastir.

Hotel se nachází v severní části Hammametu.

Upozorňujeme, že cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Nachází se přímo na soukromé písečné pláži. Lehátka a slunečníky jsou hostům k dispozici.
Ručníky na kauci.
.

K dispozici pro hosty

Hotel má 3 bazény: 2 venkovní včetně jednoho pro děti se skluzavkami a 1 krytý, výtahy, lehátka a slunečníky u bazénu.
Doplatky: butik, obchod se suvenýry, kadeřnictví a kosmetika. Pro relaxaci je možné využít masáže, hammam nebo saunu.
.

Internet

Ve veřejných prostorách je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Strava All Inclusive, podávaná formou bufetu.
Snídaně 7:00 - 10:00,
oběd 12:30 - 14:30,
večeře 18:30 - 21:00.
Dále mohou hosté využít snack bar "La Playa" (12:30 - 15:00), lobby bar "Flower Garden ( 9:00 - 00:00), hospodu "Sofa Pub" (20:00 - 2:00) a Maurish Cafe (16:00 - 00:00).
Dále jsou k dispozici dvě restaurace s italskou a tuniskou kuchyní (19:00 - 21:00) a restaurace a'la carte u bazénu.
Poznámka: některé bary a restaurace (kromě hlavní) mohou být mimo letní sezónu zavřené!

Sportovní a animační program

Ve volném čase si můžete zahrát tenis, stolní tenis, minigolf, šipky nebo vyzkoušet lukostřelbu. Animační programy pro děti i dospělé během dne i večera, živá hudba. Pro děti je k dispozici miniklub (4-12 let). Za poplatek: kulečník, vodní sporty na pláži,

Webové stránky

https://www.vinccihoteles.com/eng/info-vincci-care

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Elegantní hotel se nachází na krásné písečné pláži ve známé turistické oblasti Hammamet.Hlavními přednostmi hotelu jsou čisté pokoje, výhodná poloha, pestrá kuchyně a profesionální služby.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Royal Thalassa Monastir

To mě zajímá Region: Monastir
Hodnocení: 3.9 / 5.0
Cena začíná na: 15 890 Kč


Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir Royal Thalassa Monastir
Popis hotelu

Umístění

Hotel je obklopen krásnou zahradou a nachází se přímo na pláži. Je ideálním výchozím bodem pro poznávání Tuniska. K nedalekým zajímavostem patří mešita z 9. století, pevnost z 8. století a muzeum s islámským uměním. Večer se můžete projít podél půvabného přístavu. Hotel se nachází v těsné blízkosti tří 18jamkových golfových hřišť (Palm Link ve vzdálenosti 3 km, Flaming ve vzdálenosti 5 km a El Kantauoi ve vzdálenosti 16 km).
POZNÁMKA: Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Turistická daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž se nachází přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici zdarma.

K dispozici pro hosty

Hlavní atrakcí hotelu jsou dva venkovní bazény a jeden krytý vyhřívaný bazén. U bazénů jsou hostům k dispozici slunečníky, lehátka a osušky (zdarma). V hotelu je nepřetržitě otevřená recepce, úschovna zavazadel, turistické informace, směnárna a obchod. Za příplatek mohou hosté využít služby praní a žehlení prádla. Kromě toho jsou v hotelu k dispozici restaurace:
Vezměte na vědomí, že některé bary a restaurace mohou být otevřeny pouze v hlavní turistické sezóně v závislosti na obsazenosti hotelu a počasí.
Hotel nabízí také restaurace "Chief's Market", "Mona" a "Le Voile" a 4 bary.

Internet

Bezplatné Wi-Fi ve společných prostorách a pokojích.

Catering

All Inclusive (snídaně, obědy a večeře formou bufetu, občerstvení během dne je k dispozici ve vybraných barech)
Snídaně - 7:00 - 10:00
Oběd - 12:30 - 14:30
Večeře - 18:30 - 21:30
Místní alkoholické a nealkoholické nápoje se podávají od 10:00 do 24:00
Jednou za pobyt můžete využít restauraci a'la carte (nutná předchozí rezervace).
V hotelu se navíc nachází restaurace "Chief's Market", která nabízí tradiční tuniskou, japonskou a italskou kuchyni. Zvláštností této restaurace je, že chléb a pečivo jsou domácí výroby!
Restaurace a'la carte "Mona" se nachází v přízemí s výhledem na centrální bazén. Nabízí pokrmy mezinárodní kuchyně.
Restaurace "Le Voile" je jedinou restaurací v oblasti Monastiru, která nabízí výhled na moře! Pokud máte rádi italskou kuchyni, je to pro vás ideální restaurace!
"Rendez-Vous Bar" je místem, kde se mohou setkávat všichni hosté hotelu. Každý večer je bar oživen živou hudbou.
Bar u bazénu je otevřen každý den od dubna do října a umožňuje hostům relaxovat u bazénu, každý den je bar oživen hudbou.
Bar "Le Voile" je bar, kde si můžete objednat nápoje pro sebe, stejně jako oběd nebo večeři.

Bar je ideálním místem k odpočinku.

Sportovní a animační program

Pro ty, kteří dávají přednost aktivní dovolené, nabízí hotel mnoho sportovních aktivit, včetně tenisu, stolního tenisu, minigolfu, vodního póla, basketbalového póla, plážového volejbalu a každodenní vodní gymnastiky.
Pro děti je v hotelové budově k dispozici herna, venkovní hřiště a zajímavé aktivity v dětském klubu pro děti ve věku 4-10 let (otevřeno denně 9:30-12:30 a 14:00-18:00). V areálu hotelu se nachází lázeňské a wellness centrum (za poplatek). Na pláži je klub vodních sportů s půjčovnou vodních lyží, skútrů a katamaránů (za poplatek, externí společnost).

Webové stránky

http://www.thalassa-hotels.com/

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Hotel doporučujeme pro páry i přátele, protože v okolí se nachází mnoho zajímavostí. Díky široké nabídce atrakcí pro nejmenší je ideální i pro rodiny s dětmi. Hotel je oceňován zejména pro svou blízkou polohu u pláže.


Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Letoviska na tuniském pobřeží:

Přístav El Kantaoui
Nachází se hned vedle města Sousse, s malebným jachtařským přístavištěm, který je místním centrem nočního života. Nachází se zde krásné písčité pláže, luxusní hotely a 36 jamkové golfové hřiště. Výhodou je blízkost letoviska Sousse, kde lze navštívit starou medínu s úžasným místním bazarem - Soukem.

Monastir
Monastirská hotelová zóna - několik kilometrů písečné pláže, která láká návštěvníky na večerní procházku. Monastir sám byl kdysi rybářskou vesnicí, ale již mnoho let se rychle vyvíjí ve významné turistické město. Rozhodně stojí za to navštívit centrum města, kde se tyčí ochranná pevnost Ribat z 9. století.

Hammamet
Jedno z nejznámějších letovisek na tuniském pobřeží. Zvané městem jasmínu nebo rajskou zahradou, uchvacuje svými širokými plážemi a širokou škálou zařízení pro vodní sportovní aktivity. V Hammametu se nachází také mnoho restaurací, kaváren a barů. Stojí za to navštívit historickou část města - zdejší obranné hradby skrývají úzké uličky a mešity.

Mahdia
Nachází se cca 50 km jižně od Sousse. Poněkud menší letovisko ve srovnání se Sousse nebo Hammametem, ale rozhodně o nic méně atraktivní. Mahdijské pláže jsou považovány za jedny z nejlepších v zemi. Mahdia má zároveň bohaté kulturní a náboženské tradice, proto také stanoví poznávací atrakci.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Odlety z: Varšavy, Katovic, Gdaňska, Vratislavi, Poznaně. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7, 10, 11 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY (TUNISKO V KOSTCE) - neděle/pondělí, cena: cca 80 EUR nebo 95 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Tento dvoudenní výlet na "Velký Jih" je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Tato cesta není jen návštěvou Sahary, je to skutečná podstata celé země od severu k jihu - proto "Tunisko v pilulce". Vřele doporučujeme!
Během cesty navštívíme 3. největší římské koloseum v El Jem, tato krásně zachovaná budova posloužila k natáčení filmu Gladiátor. Poté navštívíme Matmatu - připomínající měsíční krajinu. Záběry na tyto úchvatné hollywoodské krajiny se objevily také ve filmech jako jsou Star Wars, Anglický pacient nebo V poušti a divočině. Matmata je vesnice, která je stále obývána domorodým obyvatelstvem Tuniska - Troglodyty. Navštívíme jejich autentické domy, které jsou vytesány do skal. Právě zde na oběd ochutnáme tuniské speciality. Následně se dostáváme k "bráně Sahary" v Douz a vyrážíme na hřbetech velbloudů (za poplatek cca 25 TND) do saharské pouště - Východní Erg. Abychom ještě více pocítiti atmosféru nekonečné Sahary, v blízkosti máme připravený nocleh a večeři. Druhý den po snídani vyjíždíme k největšímu solnému jezeru Tuniska - Šot al-Džaríd, kde budeme obdivovat jedinečnost této krajiny. Na jihu země je spousta pouštních oáz s milionem palem (možnost výjezdu kočárem do oázy - cca12 TND). Dále se vydáme džípy na dobrodružství, jaké známe z rallye Paříž-Dakar v Ong Jemel - ve městě známém z filmu Hvězdné války. Uvidíme i krásné horské oázy v Chebice. Na zpáteční cestě zakončíme výlet návštěvou islámského Svatého města - Kajruvánu. V případě zakoupení fakultativního výletu v Polsku cena nezahrnuje přejezd džípy. Na místě se platí přejezd džípy, cena cca 20 EUR/os.

TUNIS - KARTÁGO - SIDI BOU SAID - MUZEUM BARDO - 1 DEN - úterý, cena: cca 35 EUR nebo 40 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Cílem výletu je seznámit se s historií a kulturou Tuniska, starou 3000 a více let. Právě zde se arabská kultura neuvěřitelně prolíná s fénickými, andaluskými a francouzskými vlivy. V programu výletu uvidíte 4 různé tváře tohoto města. V plánu je také návštěva v samotném srdci hlavního města. Procházky hlavní třídou Habib Bourgiby, kde můžete obdivovat krásnou francouzskou architekturu, přejdeme ke zdím arabské Medíny z 13. století, plné orientálních bazarů. Společná procházka úzkými uličkami trhu (súku), kde můžete na každém kroku sledovat umělecká řemesela a určitě neodejdejte bez nějakého toho suvenýru pro sebe. Dalším bodem je návštěva muzea Bardo, známého největší sbírkou římských mozaik a soch z celé severní Afriky, stejně jako punské sbírky. A pokud jsme v hlavním městě, nelze vynechat návštěvu historického Kartága, kde uvidíte rozlehlý a dobře zachovalý komplex římských koupelí Antonia Pia z 2. stol. našeho letopočtu. Dalším mimořádně příjemným bodem programu bude procházka v půvabném andaluském uměleckém městečku Sidi Bou Said. Bílá a modrá architektura tohoto místa, úchvatný výhled na jachtařský přístav a zátoku Tunisu připomíná řeckou architekturu Santorini. Oběd během cesty je zahrnut v ceně.

EL ZAHRA - LASEROVÁ SHOW - 1/2 DNE - pátek, pondělí, cena: cca 30 EUR nebo 37 USD pro dospělého, dítě 2 - 12 let sleva 50 %

Historické představení "Světlo a zvuk" - high-tech laserová show, projekce dynamických obrazů, kde jsou stovky doplňků a herců, vypráví historii Tuniska v polském jazyce. V předsálí se podávají tuniské pokrmy a víno. Zábavu zpestří břišní tance a tuniské tance.

PLAVBA PIRÁTSKOU LODÍ - 1/2 DNE - pondělí, středa nebo sobota, cena: cca 15 EUR nebo 17 USD pro dospělého - hotely v Sousse a Monastrize, 20 EUR nebo 23 USD pro dospělého v hotelích v Mahdii, děti 2 - 12 let - 50%

Ranní plavba na moři! Tři hodiny relaxační plavby podél pobřeží pro všechny, kteří mají rádi lodě, moře a dobrou zábavu. Během plavby se podává občerstvení, připraven je program, zábava a pro odvážlivce koupel v hlubinách moře.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK Tours, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Víza - informace pro prodejce

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po plánovaném odletu.
Vstup na území Tuniska

S účinností od 27. května 2022 vstoupili v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

 • Není vyžadován žádný vstupní formulář
 • Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin.
 • Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země již nejsou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti.

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 - 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test.

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Tropicana Club

To mě zajímá Region: Monastir
Hodnocení: 3.9 / 5.0
Cena začíná na: 12 990 Kč


Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club Tropicana Club
Poloha

Hotel leží v zahradě v oblasti Skanes, mezi městy Sousse a Monastir. Je vhodný pro všechny věkové kategorie i rodiny s dětmi. V blázkosti hotelu jsou nákupní možnosti.


Poloha: • v oblasti Skanes

 • 3 km od letiště Monastir

 • 10 km od města Monastir

 • 12 km od města Sousse

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí a směnárnou

 • hlavní restaurace, lobby bar, snack bar, bar u bazénu

 • bar u pláže, maurská kavárna, obchody

 • kadeřnictví, kosmetický salón

 • WiFi připojení v lobby zdarma

Pokoje

 • Standardní pokoje s možností až dvou přistýlek

 • klimatizace, koupelna, WC

 • TV/SAT, bezpečnostní schránka za poplatek

 • balkón nebo terasa

Pláž

 • hotel leží přímo u písečné pláže

 • lehátka a slunečníky jsou k dispozici zdarma, osušky za poplatek

Sport

 • venkovní bazén, krytý bazén, menší aquapark

 • masáže, turecké lázně, sauna, animační programy

 • vodní sporty na pláži, šipky, míčové hry, squash, billiard

 • minigolf, tenisové kurty, elektronické hry

Stravování

All inclusive, které zahrnuje: • snídaně, obědy a večeře formou bufetu včetně nápojů místní výroby

 • pozdní snídaně

 • odpolední lehké občerstvení

 • odpolední káva, čaj, zákusky

 • 10:00 - 23:00 nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby

Děti

 • bazén, hřiště, animační programy, miniklub pro děti ve věku 4 - 11 let

Poznámka

Do Tuniska lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.


Uvedené časy letů jsou pouze orientační a budou závazně upřesněny v pokynech k odletu.


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Nour Palace Thalasso & Spa

To mě zajímá Region: Mahdia
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 21 990 Kč


Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa Nour Palace Thalasso & Spa
Umístění

Hotel se nachází v klidné oblasti, asi 6 km od centra Mahdie, která je místním turistickým centrem; v blízkosti jsou bary, restaurace a bazar (pohodlně dostupné místními taxíky - cca 3 EUR). POZNÁMKA! Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Hotel se nachází přímo na široké písečné pláži. Slunečníky a lehátka na pláži - zdarma; plážové osušky jsou k dispozici po zaplacení vratné zálohy ve výši přibližně 10 TND/osoba.

.

K dispozici pro hosty

Recepce 24 hodin denně, výtah, hlavní restaurace, 2 restaurace a la carte (italská a tuniská - nutná předchozí rezervace, otevřeno v hlavní sezóně); 4 bary: lobby bar (10:00-24:00), bar u bazénu (10:00-18:00), bar na pláži (09:00-17:00, otevřeno v hlavní sezóně), disko bar (23:00-01:00). Dva bazény (s dětským bazénem), z toho jeden se skluzavkami zdarma (v provozu v určitých časech), krytý vyhřívaný bazén (v provozu v zimě). Slunečníky a lehátka u bazénů - zdarma. Za příplatek k dispozici také: obchody se suvenýry, směnárna, prádelna, kosmetické procedury, kadeřnictví, lékařské centrum a herna.

Internet

V recepci a ve vstupní hale je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

Catering

Snídaně (07:00-10:00), pozdní snídaně (10:00-11:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bufetu a 2 večeře během pobytu v restauracích a la carte (nutná předchozí rezervace). Lehké občerstvení během dne: pizza, ovoce, koláče, sendviče (16:00-17:00). Nealkoholické a místní alkoholické nápoje (10:00-24:00). Za poplatek: džusy vymačkané z čerstvého ovoce.

Sportovní a animační program

V hotelu probíhají animační aktivity pro dospělé i děti. Zákazníci se mohou zdarma těšit na hodiny aerobiku, strečinku, vodní gymnastiky, plážového volejbalu, stolního tenisu a šipek. Posilovna, tenisové kurty, bowling, kulečník, masáže, sauna, thalassoterapie a vodní sporty na pláži za příplatek. V období od 15. června do 15. září FIGLOKLUB - 6x týdně zábava pro děti s polským animátorem.

.

Webové stránky

www.nourpalaceresort.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Velmi dobrý hotel, který je k dispozici za velmi atraktivní cenu. Skvělá poloha u jedné z nejhezčích písečných pláží v Tunisku. Vřele doporučujeme pro rodiny s dětmi.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Ulysse Djerba Thalasso & Spa

To mě zajímá Region: Midoun
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 21 290 Kč


Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa Ulysse Djerba Thalasso & Spa
Popis hotelu

Umístění

Hotel je vhodný pro osoby starší 16 let. Rozsáhlý hotelový komplex se nachází v pobřežní a klidné hotelové oblasti na Djerbě. Do centra druhého největšího turistického letoviska na ostrově - Midounu je to cca 1 km. 5 km, do Houmt Souk - hlavního města ostrova cca 15 km. Autobusová zastávka a obchody se nacházejí cca 200 m od hotelu. Letiště Djerba - Zarzis je vzdáleno cca. 20 km. Přibližně. 6 km od hotelu se nachází golfové hřiště Djerba Golf Club.POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Hotel se nachází přímo na písečné pláži. Slunečníky a lehátka na pláži - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Hotel byl postaven v roce 1964 a v roce 2018/2019 prošel poslední komplexní rekonstrukcí. 24hodinová recepce, lobby, výtah, směnárna, bankomat, hlavní restaurace "Kalypso", 2 restaurace a la carte (za poplatek); 4 bary: lobby bar, piano bar, bar u bazénu, bar na pláži a arabská kavárna (za poplatek). Hlavní bazén se sluneční terasou; slunečníky a lehátka u bazénu - zdarma. Za poplatek: obchody se suvenýry, konferenční místnost, prádelna a herna.

Internet

V celém hotelu i na pokojích je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd (12:30-14:30) a večeře (18:30-22:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Nealkoholické nápoje a místní lihoviny k dispozici v barech v areálu hotelu od 10:00 - 1:00. Jednou za pobyt možnost vychutnat si večeři v jedné z restaurací a la carte (nutná předchozí rezervace a dlouhé nohavice). Občerstvení během dne (12:30 - 15:00).

Sportovní a animační program

V hotelu probíhají denní a večerní animace pro dospělé i děti (včetně vodní gymnastiky, petanque, ping pongu, šipek a večerních představení). Klienti mohou zdarma využívat posilovnu, 4 tenisové kurty (osvětlení a vybavení za poplatek). Za příplatek lázeňské centrum "Ulysse Thalasso" (široká nabídka kosmetických procedur včetně hammam, sauny, kryoterapie, masáží, krytého bazénu, kadeřnictví).

Webové stránky

www.ulyssepalace.magichotelsandresorts.com/fr#?

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Vysoce kvalitní zařízení určené pro nejnáročnější zákazníky. Klidné prostředí, rozsáhlá nabídka rekreace a široká škála péče v hotelových lázních - to vše vám pomůže uvolnit se a relaxovat během dovolené strávené v tomto hotelu!

.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Vincci Dar Midoun

To mě zajímá Region: Djerba
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 17 390 Kč


Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun Vincci Dar Midoun
Popis hotelu

Umístění

Hotel Vincci Dar Midoun se nachází v turistickém městečku Midoun na ostrově Djerba. Město je známé svými olivovníky a také dnes již neexistujícími podzemními lisy na olivy. Je to nesmírně pestré město lákající turisty stovkami obchodů a stánků. Letiště Djerba-Djerba je od hotelu vzdáleno přibližně 30 km.

Upozornění! Cena nezahrnuje místní pobytovou taxu 12 TND/os./den. Maximální výše pobytové taxy se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových dnů, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Daň je povinná a splatná přímo na recepci, před příjezdem hostů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž se nachází hned vedle hotelu. Lehátka a slunečníky k dispozici bez příplatku, plážová osuška (na kauci).

.

K dispozici pro hosty

Dva sladkovodní bazény, 1 dětský bazén, 1 krytý bazén, 1 vnitřní bazén (v zimě vyhřívaný, v létě uzavřený), 2 vířivky, lehátka a slunečníky (zdarma), restaurace a la carte: Tunisien & Medeteranien od 19. 9. 2019:30-21:30 (nutná rezervace 24 hodin předem, možnost využití restaurace jednou týdně), snack bar pro děti (16:00-17:30), hlavní bar (9:00-12:00) s nabídkou: teplé nápoje, nealkoholické nápoje: bar u bazénu (10:00-18:00 otevřen v létě), maurská káva (16:00-23:00), bar u bazénu (10:00-18:00 otevřen v létě), maurská káva (16:00-23:00 otevřen v létě), místní alkoholické nápoje: koktejly, sangria, vína (červená, bílá a růžová) a točené pivo:Mentolové nápoje, konferenční místnost pro 250 osob (s ozvučením, projektorem a WiFi), 2 konferenční místnosti pro 50 osob, 1 panoramatická konferenční místnost pro 16 osob s výhledem na bazén a moře, půjčovna aut, motocyklů, kol a čtyřkolek.

POZNÁMKA: hotel akceptuje domácí zvířata do 5 kg (na pokoji, ne ve společných prostorách).

Přijímáme kreditní karty:


POZNÁMKA: některé bary mohou být k dispozici pouze v hlavní sezóně (v závislosti na počasí a obsazenosti hotelu).


.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné WIFI.

.

Catering

All inclusive: snídaně (6:00-10:00) formou bufetu v hlavní restauraci (od: 6:00-7:00 pouze kontinentální snídaně), oběd/večeře (12:30-14:30: bufet, ukázkové kuchyňské kouty a koutek s místními specialitami), večeře od: 6:00-14:30: bufet, ukázkové kuchyňské kouty a koutek s místními specialitami), večeře od: 6:00-14:00: bufet, ukázkové kuchyňské kouty a koutek s místními specialitami): 18:30-21:00 a v době prázdnin: (19:00-21:30 (bufet, koutek s ukázkou kuchyně: grilování, pizza..., koutek s místními specialitami). Pozdní večeře (bufet sestávající ze studených pokrmů a vody) od 22:00-23:00 a během prázdnin 23:00-24:00.

Poznámka: nápoje během stolování nejsou zahrnuty, kromě vody.

Možnost brzké kontinentální snídaně - hlavní restaurace (v den odjezdu/příjezdu od 03:00 do 07:00 hod.) a pozdní snídaně - restaurace Annex (v den odjezdu/příjezdu od: 10:00-11:00 hod.).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí přístup k aktivitám, jako jsou tenisové kurty, volejbal, fotbal, petanque, vodní gymnastika, aerobik, ping-pong, šipky, lukostřelba, stolní hry, miniklub (4-12 let) otevřený v létě od: V zimní sezóně je otevřeno od 10:00 do 18:00 hod:

Za poplatek: SPA centrum (9:00-19:00 masážní salóny, léčebné místnosti, sauna, turecké lázně) a fitness centrum, osvětlení tenisových kurtů, jízda na koni, půjčovna motocyklů a skútrů, půjčovna aut, půjčovna čtyřkolek, prádelna, kulečník,

Poznámka: Přístup k některým atrakcím v zimní sezóně může být omezen!

Webové stránky

www.vinccihoteles.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Nepochybnou výhodou hotelu Vincci Dar Midoun je jeho blízkost krásné písečné pláže, kde můžete strávit blažené chvíle opalováním a koupáním v moři. Navíc se nachází v turistické vesničce Midoun, plné barev a tradic. Hotel nabízí širokou škálu aktivit a vynikající místní i mezinárodní pokrmy.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel El Mouradi Palm Marina

To mě zajímá Region: Port el Kantaoui
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 16 290 Kč


El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina El Mouradi Palm Marina
Poloha

Hotel v hispánsko-maurském stylu nedaleko malebného jachtařského přístavu Port El Kantaoui, přímo na dlouhé písečné pláži. Ideální spojení kvalitního odpočinku s možnostmi zábavy i sportovního vyžití.


Poloha: • 2,5 km od Port El Kantaoui

 • 12 km od centra Sousse

 • 25 km od letiště Enfidha

 • 27 km od letiště v Monastiru

Vybavení

 • vstupní hala s recepcí a směnárnou

 • hlavní restaurace, pizzerie, restaurace á la carte, restaurace na pláži

 • lobby bar, piano bar, bar u bazénu a na pláži, maurská kavárna

 • konferenční sál, čistírna, obchody

 • kadeřnictví, kosmetický salón

 • Wi-Fi na recepci zdarma

Pokoje

 • standardní pokoje s možností jedné přistýlky

 • klimatizace, koupelna, WC, telefon

 • TV/SAT, vysoušeč vlasů

 • bezpečnostní schránka, minilednička

 • balkón nebo terasa

Pláž

 • dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře přímo u hotelu

 • lehátka, slunečníky, matrace zdarma, osušky na vratnou kauci

Sport

 • venkovní bazén s terasou na slunění, krytý bazén

 • lehátka, slunečníky, matrace u bazénu zdarma, osušky na vratnou kauci

 • vodní a plážové sporty, plážový volejbal, vodní pólo

 • tenis, stolní tenis, minigolf, basketbal, lukostřelba, šipky, biliard, pétanque, aerobic

 • fitness centrum, jacuzzi, hydroterapie, pára, sauna, masáže

 • celodenní animační programy, noční klub (vstup i nápoje zdarma)

Stravování

All inclusive, které zahrnuje: • snídaně, obědy a večeře formou bufetu

 • 06:00 - 08:00 časná snídaně

 • 10:00 - 11:00 pozdější snídaně

 • 11:00 - 12:00 lehké občerstvení

 • 14:00 - 16:00 občerstvení

 • 16:00 - 18:00 káva, čaj, zákusky a sladké pečivo

 • 22:00 - 02:00 noční občerstvení

Děti

 • dětský bazén, dětské hřiště

 • mini club pro děti od 5 do 12 let, hlídání dětí za poplatek

Poznámka

Do Tuniska lze cestovat pouze s pasem platným ještě minimálně 6 měsíců po návratu.


Uvedené časy letů jsou pouze orientační a budou závazně upřesněny v pokynech k odletu.


ᐁ Více informací ᐁ

Hotel El Mouradi Djerba Menzel

To mě zajímá Region: Midoun
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 15 990 Kč


El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel El Mouradi Djerba Menzel
Popis hotelu

Umístění

Hotel se nachází ve východní části ostrova, přímo u písečné pláže. K nedalekým zajímavostem patří pestré městečko Midoun, které je turistickým centrem, Explore Park s mini zoo a krokodýlí farmou. Hlavní město ostrova Houmt Souk je vzdáleno cca 25 km a letiště Djerba Zarzis cca 20 km. 35 km. UPOZORNĚNÍ: Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Poplatek je povinný a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Písečná pláž přímo u hotelu s molem a vodními sporty (za příplatek). Pozvolný sestup do moře. Lehátka a slunečníky v ceně, osušky na kauci. Různé taverny a bary u pláže.

.

K dispozici pro hosty

Recepce 24 hodin denně, výtah, 3 bazény: sladkovodní, se slanou vodou a krytý, dětské brouzdaliště, zahrada, restaurace, restaurace a'la carte, 4 bary: plážový, u bazénu, lobby a snack bar, kavárna, stolní tenis, lukostřelba, volejbal, minigolf, tenisový kurt, miniklub, parkoviště, trezor. Za poplatek: lázeňské centrum, hammam, posilovna, půjčovna tenisových raket, kadeřnictví, obchod se suvenýry, směnárna, prádelna.

Internet

V hotelové hale, na recepci a v baru je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: Snídaně (06:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (18:30-21:00) formou bohatého bufetu. Mezinárodní a tuniská kuchyně. Nealkoholické nápoje a místní alkoholické nápoje k dispozici v barech (podávají se od 09:00 do 24:00). Káva/čaj, zákusek v kavárně (podává se od 15:00-23:00). Počet otevřených barů a jejich provozní doba se může měnit v závislosti na obsazenosti a počasí. Jednou za pobyt je možné povečeřet v restauraci a'la carte (nutná předchozí rezervace).

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá rozsáhlý animační program pro děti i dospělé. Dále je hostům k dispozici: stolní tenis, volejbal, basketbal, minigolf, tenisový kurt. Vodní sporty na pláži a jezdecké aktivity za příplatek (externí společnosti). Pro děti: brouzdaliště, dětské hřiště, miniklub (5-12 let); možnost hlídání dětí (za poplatek).

.

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Kvalitní hotel se nachází na východě Djerby v pásu širokých písečných pláží. Ideální místo k odpočinku i k zahájení výletů na ostrov.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Djerba Resort

To mě zajímá Region: Djerba
Hodnocení: 3.8 / 5.0
Cena začíná na: 15 990 Kč


Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort Djerba Resort
Popis hotelu

Umístění

Rozlehlý hotel se nachází v palmové zahradě v turistické oblasti na jihu ostrova Djerba. Nejbližší obchody, bary a restaurace jsou k dispozici ve vesnici Midoun, vzdálené přibližně 3 km od hotelu. Vzdálenost od hlavní vesnice na ostrově, Houmt Souk, je přibližně 15 km a od letiště Djerba - Zarzis přibližně 25 km. V pěší vzdálenosti od hotelu se nachází vodní park Le Pirate, 27jamkové golfové hřiště, kasino a bowling, jezdecké centrum a centrum vodních sportů. POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Obydlí se nachází přibližně 400 metrů od písečné pláže s pozvolným sestupem do moře. Lehátka a slunečníky zdarma v oddělené hotelové části, osušky k dispozici po zaplacení zálohy. Bezplatná hotelová kyvadlová doprava na pláž jezdí každých 30 minut (v hlavní sezóně).

.

K dispozici pro hosty

Budova byla otevřena v roce 2002. Recepce s nepřetržitým provozem, lobby, výtahy, směnárna, venkovní bazény o rozloze cca 2000 m2 se sladkou vodou, brouzdaliště pro děti, krytý bazén. Lehátka a slunečníky u bazénů - zdarma, osušky k dispozici oproti kauci. Hlavní restaurace, restaurace a la carte a barbeque restaurace, 5 barů, maurská kavárna. Za příplatek: obchod se suvenýry, konferenční místnost, prádelna, půjčovna aut, kadeřnictví a lázeňské centrum. Hotel přijímá kreditní karty.

.

Internet

V lobby je k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení k internetu.

Catering

All Inclusive: snídaně (7:00-10:00), oběd 12:30-14:30) a večeře (19:00-21:30) formou bufetu v hlavní restauraci. Nealkoholické nápoje a místní lihoviny k dispozici v barech v areálu hotelu od 8:00 do 24:00. 1x možnost pobytu v restauraci a la carte (nutná předchozí rezervace).

Sportovní a animační program

V hotelu probíhá animační program pro děti i dospělé. Během dne jsou organizovány sportovní aktivity: tenis, fotbal, badminton, bowling, lukostřelba. Večer se konají různá představení a show. K dispozici jsou také 3 tenisové kurty (vybavení za poplatek), víceúčelové hřiště, posilovna, stolní tenis, minigolf a miniklub pro děti. Za příplatek je k dispozici kulečník. V hotelu je také diskotéka La Bomba (nápoje se platí na místě).

Webové stránky

www.vinccihoteles.com

Místní kategorie

****

Podle našeho názoru

Kvalitní, dobře udržovaný hotel s pěknými pokoji, skvělým jídlem, zajímavými animačními programy a příjemným bazénem a odpočinkovou zónou obklopenou rozsáhlou palmovou zahradou je ideální volbou pro lenochy i aktivní lidi, rodiny i páry.


Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři a fakultativní výlety.


Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.


Upozornění k programu
Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.
Upozornění! Ceny uvedené v katalogu a aktuální ceny v rezervačním systému jsou závazné pro obyvatele Polska, České republiky a Slovenska. V případě jiné státní příslušnosti je cena na ověření.

Každý cestující (bez ohledu na věk) je povinen předložit HOTELOVÝ VOUCHER (K VYZVEDNUTÍ NA LETIŠTI před odbavením - u stanoviště CK).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna je v Tunisku obvykle od 1.7. do 31.8.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polského delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (výjimkou jsou klienti s programem All Inclusive) a další osobní výdaje. UPOZORNĚNÍ! Cena zájezdu nezahrnuje místní pobytovou taxu ve výši 8-12 TND/osoba/den. Maximální výše pobytové taxy se vypočítává na 15 po sobě jdoucích nocí, a to i v případě delšího pobytu. Osoby mladší 12 let jsou osvobozeny od placení pobytové taxy. Taxa je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Některé atrakce a vybavení (zejména bazény, aquaparky a plážové/bazénové bary) mohou být dostupné pouze během hlavní sezóny.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Tunezja, Djerba - wczasy

Výlety v okolí

SAHARA 2 DNY/VELKÝ JIH - pondělí/úterý, cena: 175 TND + 50 TND džíp = 225 TND pro dospělého, 137,50 TND pro děti 2 - 12 let

Tento dvoudenní výlet je nepochybně největším zážitkem a dává příležitost seznámit se s různými regiony země, s bohatou a rozmanitou kulturou a tradicí. Navštívíme Matmatu podobnou měsíční krajině. Poznáme domy - jeskyně, kde dodnes žijí berberské kmeny. Úchvatné krajiny této oblasti můžeme znát z filmů "Star Wars", "Anglický pacient" a "V poušti a divočině". V Touzeru - kouzelném městě s originální béžově rezavou architekturou, strávíme noc a druhý den nasedmneme na džípy, a zažijeme adrenalinovou cestu, jakou známe z rallye Paříž-Dakar. Uvidíme přírodní úkaz - největší solné bezodtokové jezero Šot al-Džaríd. Během několikakilometrové jízdy je velká pravděpodobnost, že uvidíme fata morgánu. Díky slanému povětří, východům a západům slunce voda jiskří různými barvami, což přináší nádhernou podívanou. Nejkrásnější květina pouště - písečná (pouštní) růže - vzniká pouze na místech, kde se poušť setkává se solným jezerem. Můžeme si také vychutnat podívanou na malebné horské oázy v Chebice. Z města Douz se vydáme na dobytí pouště na velbloudech - cena: 25 TND/os. V ceně výletu je 1 přenocování a strava (snídaně a oběd).

JÍZDA KOLEM OSTROVA - PŮL DNE - neděle, cena: 45 TND pro dospělého, 23 TND pro děti 2 - 12 let

Ostrov Djerba je proslulý nejen svou písečnou pláží, ale i krásnou keramikou a původní architekturou. Během cesty se seznámíte s kulturním dědictvím této oblasti Tuniska, kterou vytvořili Berbeři, Židé, Turci, Italové a Španělé. Guellala je město slavné keramiky. Obyvatelé zde vyrábějí keramiku tradičním způsobem po celá staletí. V muzeu v Guellale se uskuteční prezentace výroby hrnců a dalších užitkových předmětů. Budete zde mít také možnost nakupovat. V Erriadhu navštívíme nejdůležitější synagogu v Africe, El Ghriba. Nachází se zde nejstarší TÓRA na světě. Každý rok v květnu přichází spousta Židů z celého světa, aby oslavili radostný jarní svátek LA BA OMER a vzpomínali na seslání manny z nebe a konec epidemie. Na ulicích můžete vidět poutníky s osmiramenným svícnem, vše je zde barevné a rušné. Do synagogy vstupujeme se zakrytými ramery, ženy dostanou na hlavu šátek a muži jarmulku. Můžete si zde koupit suvenýry, jako jsou vonné oleje, parfémy, nebo šperky. Navštívíme také hlavní město ostrova HOUMT SOUK. Nedaleko přístavu se nachází pevnost Gaza Mustapha z 13. století, která pamatuje doby, kdy Turci porazili Španěly.

KROKODÝLÍ FARMA - sobota, cena: 40 TND pro dospělého, 20 TND pro děti 2 - 12 let

Trávíte dovolenou na Djerbě? Tak to musíte jít do parku Djerba Explore. Tento komplex se skládá z elegantního muzea Lalla Hadria s působivou sbírkou umění z islámských zemí z celého světa, skanzen pod širým nebem, kde můžete vidět typickou farmu a djerbansko - berberskými domky, hospodářské budovy, obchůdky, stejně jako zvyky každodenního života. Další atrakcí parku jsou bezpochyby nilští krokodýli z Madagaskaru a ukázka jejich krmení.

VÝLET PIRÁTSKOU LODÍ NA OSTROV PLAMEŇÁKŮ A DELFÍNŮ - PŮL DNE - středa, cena: 55 TND pro dospělého, 27,5 TND pro děti 2 - 12 let

Relaxační plavba z přístavu Houmt Souk na Ras Rmel - dlouhý a písečný ostroh, nazývaný také ostrovem plameňáků a delfínů. Každý rok, na podzim a v zimě, sem přilítá spousta růžových plameňů, kteří se brodí v mělké laguně. Občas se zde také objeví delfíni, které sem lákají ryby obývající zátoku. Během plavby animace, zábava a tanec, krásné výhledy, koupání v smaragdovém moři a občerstvení na pláži.

Upozornění! Výlety jsou pořádány v polském jazyce. Jejich pořadatelem není CK CK, ale místní agentura, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Stanovuje také ceny a podmínky zájezdů, proto adresujte případné reklamace přímo pořadateli. Popisy a ceny uvedeny v katalogu jsou pouze orientační, podrobnější informace jsou k dispozici u našeho tuniského delegáta. Delegát je pouze zprostředkovatelem pro přihlašování na fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé výlety pořádány.

Jiné

TUNISKO - obecné informace

Měna
TND - tuniský dinár. Tuniský dinár není volně směnitelnou měnou mimo Tunisko. Doporučujeme vzít s sebou eura či dolary, které lze směnit v každém hotelu. Dináry nelze vyvážet za hranice, zbylé finance musí být směněny na letišti na cizí měnu (nutné potvrzení o směně).

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné. Výdělky v Tunisku nejsou vysoké a spropitné jsou často finanční pomocí. Týká se zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Taxikáři převážející turisty často zaokrouhlují patřičné částky.

Vízum
Každý cestující musí mít u sebe cestovní pas platný po dobu nejméně 6 měsíců od data odjezdu z Tuniska. U pobytů do 90 dnů se vízová povinnost nevztahuje na občany ČR.

Čas
Stejný jako v ČR.

Orientační ceny
Hamburger - 3 TND; voda 1,5 l - 0,5 TND; pivo v obchodě 1,5 TL. V bazarech a malých obchodech se vyplácí smlouvat.

Pošta
Ve většině hotelů se nachází poštovní schránky, do kterých lze vhazovat pohlednice. Během nakupování pohlednic doporučujeme rovnou zajistit si i známky na leteckou poštu. Známka na pohlednici stojí 0,75 TND.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží.

Telefony
Mobilní telefony fungují téměř v celém Tunisku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Tunisko
Jedna z prvních prázdninových destinací Poláků stále jako magnet přitahuje krásnými plážemi, orientální kuchyní a teplým mořem. Skutečnou orientální atmosféru zajišťuje poušť a tuniská města se svým jedinečným arabským půvabem, barvami, chutěmi a vůněmi koření, které nelze jen tak najít v jiných částech světa.

Djerba
Malý tuniský ostrov, který je již léta oblíben turisty, kteří touží po slunci. Ostrov přitahuje dlouhými plážemi s jemným a světlým pískem, blankytem moře a krásným počasím. Djerba je místem malých městeček, ve kterých dominují nízké stavby bílých domů se střechami ve tvaru kopulí, tradičních arabských trhů, kde si lze koupit místní orientální rukodělné výrobky, aromatické koření a chutnou tuniskou kuchyni. Je to ideální volba pro ty, kteří hledají odpočinek od spěchu a ruchu velkých letovisek. Navíc rozsáhlá hotelová základna umožní každému najít něco pro sebe.

Letoviska na Djerbě

Houmt Souk
Hlavní město a hlavní město ostrova, ležící u tyrkysových vod severního pobřeží, jehož největší atrakcí je krytý arabský bazar (souk), kde si lze koupit mnoho místních produktů - rukodělné výrobky místních řemeslníků, aromatické koření a chutné pokrmy tuniské kuchyně. Za pozornost stojí také krásný přístav, Muzeum umění a tradic a pevnost z 15. století nebo procházka úzkými a tajemnými ulicemi.

Midoun
Midoun je druhým největším městem z hlediska počtu obyvatel na ostrově. Je obklopeno ovocnými sady, zahradami a palmovými háji. Tradiční medína se spletí úzkých uliček vytváří klima jako v "Knize tisíce a jedné noci". Kousek od města je 300 let starý podzemní olejový lis a ještě dál na sever je nejstarší památka na ostrově - písková hrobka Bourgou z období Punských válek.ᐁ Více informací ᐁ

Hotel Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse

To mě zajímá Region: Sousse
Hodnocení: 3.7 / 5.0
Cena začíná na: 21 590 Kč


Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse Mövenpick Resort & Marine Spa Sousse
Umístění

Luxusní hotel se nachází v centru živé turistické oblasti Sousse, v blízkosti mnoha obchodů, kaváren, diskoték a asi 2 km od historické mediny s arabskými bazary (dojezd místním taxi cca 2 EUR). POZNÁMKA!Cena nezahrnuje místní turistickou daň ve výši 12 TND/osoba/den. Maximální turistická daň se počítá za 15 po sobě jdoucích hotelových nocí i při delších pobytech. Osoby mladší 12 let jsou od placení turistické daně osvobozeny. Daň je povinná a platí se přímo na recepci před ubytováním klientů v hotelu.

Pláž

Byt se nachází přímo na široké písečné pláži. Lehátka a slunečníky na pláži - zdarma. Osušky k dispozici v hotelu - zdarma.

.

K dispozici pro hosty

Prostorná vstupní hala s recepcí, směnárnou a kadeřnictvím. V hotelu je hlavní restaurace, 3 restaurace a la carte (sushi, španělská a grill bar), 3 bary (včetně baru u bazénu a na pláži) a maurská kavárna. Hosté mohou využívat 2 venkovní bazény (1 se sladkou vodou, 2 s mořskou vodou), dětské brouzdaliště (sladká voda) a krytý bazén (mořská voda, otevřený v určitých časech). Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma. Osušky k dispozici v hotelu - zdarma. K dispozici také moderní lázeňské centrum (podrobný ceník k dispozici v hotelu). Hotel byl postaven v roce 2009.

.

Internet

V lobby je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu zdarma.

Catering

All inclusive: snídaně (07:00-10:30), oběd (12:30-14:00), večeře (podávaná ve 2 kolech: 18:00-19:30 a 20:00-21:30) - všechna jídla formou pestrého bufetu. Časné (05:30-07:00) a pozdní (10:30-11:30) kontinentální snídaně v určeném baru. Svačiny (12:00-16:00) a noční občerstvení (00:00-03:30). Nealkoholické nápoje: minerální voda a perlivé nápoje, káva a čaj po celý den v určených barech. Místní alkoholické nápoje: pivo, víno, likéry a místní lihoviny, koktejly na bázi místních lihovin (12:00-02:00). Možnost využití restaurace a la carte jednou za pobyt (nutná předchozí rezervace). Při večeři jsou vyžadovány dlouhé kalhoty.

.

Sportovní a animační program

Živá hudba několikrát týdně, miniklub pro děti. Hostům je zdarma k dispozici: posilovna. Za poplatek: lázeňské centrum: sauna, vířivka, hammam, masáže (podrobný ceník k dispozici na recepci).

.

Webové stránky

www.moevenpick-hotels.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Luxusní hotel s vynikající polohou u pláže a nedaleko centra Sousse. Vřele doporučujeme nejnáročnějším hostům.ᐁ Více informací ᐁ