Bezpečná dovolená v Vietnamu 2024


Varování ministerstva zahraničních věcí:
Ministerstvo nevydalo žádné varování

Vietnam


Hlavní město: Hanoj
Měna: vietnamský dong (VND)
1000 VND = 0.893Kč
Vietnam na Wikipedii

Průměrné teploty v Vietnamu:
Leden: 17 °C
Únor: 17 °C
Březen: 21 °C
Duben: 24 °C
Květen: 28 °C
Červen: 29 °C
Červenec: 29 °C
Srpen: 29 °C
Září: 28 °C
Říjen: 25 °C
Listopad: 22 °C
Prosinec: 18°C

Bezpečnost v Vietnamu - na co si dát pozor

57.
nejbezpečnější země světa

Vietnam je celkově poměrně bezpečná země. V poslední době je zde zvýšené riziko pouličních krádeží. Typické je zde zejména vytržení tašky motocyklistou.

Velký pozor si dejte na silnicích, ale i jako chodec. Dopravní předpisy zde v podstatě neplatí a pro disciplinované evropské řidiče je situace nebezpečná.

Ve Vietnamu jsou velmi špatné hygienické podmínky, proto určitě nepijte vodu z vodovodu. Veškěrou syrovou zeleninu a ovoce pořádně myjte. Nejlepší je jíst poze tepelně opracované potraviny.

Zejména na severu země se pak vyskytuje mnoho jedovatých plazů. Někteří z nich patří k nejjedovatějším hadům na planetě.Co se nesmí v Vietnamu

Poměrně klasickým omezením je zákaz vývozu starožitností, chráněných živočichů a rostlin. Není takoé povoleno ze státu vyvážet vietnamskou měnu.

Pokud hodláte navštívit chrámy, je třeba mít vždy zahalená ramena a do samotné svatyně vstupovat bez bot.

Jako ve většině státu, jsou zde zakázány drogy a to pod velice tvrdými tresty. Co Vás možná překvapí je, že prostituce je ve Vietnamu nelegální. Taktéž pornografii je zcela zakázáno dovážet.

Vyhněte se také jakémukoliv fotografování vojenských objektů.Hledáte nové plavky na dovolenou?Najít bezpečné zájezdy v Vietnamu