Bezpečná dovolená v Peru 2024


Varování ministerstva zahraničních věcí:
Ministerstvo nevydalo žádné varování

Peru


Hlavní město: Lima
Měna: Sol (PEN)
1 PEN = 6.0777Kč
Peru na Wikipedii

Průměrné teploty v Peru:
Leden: 23 °C
Únor: 24 °C
Březen: 23 °C
Duben: 22 °C
Květen: 20 °C
Červen: 19 °C
Červenec: 18 °C
Srpen: 17 °C
Září: 18 °C
Říjen: 19 °C
Listopad: 20 °C
Prosinec: 22°C

Bezpečnost v Peru - na co si dát pozor

80.
nejbezpečnější země světa

Peru je pomerně bezpečnou zemí, přesto je vhodné vyhnout se okrajovým a opuštěným městským oblastem a nevydávat se do nich v noci.

Většina země je bezpčná, kromě oblastí VRAEM (údolí řek Apurímac a Ene), kde dlouhodobě bojuje armáda s narkoteroristickými skupinami.

V Peru jsou častá zemětřesení, v takovém případě vyjděte mimo budovu na otevřené prostranství. Od prosince do března jsou v zemi vytrvalé deště, které způsobují mohutné sesuvy půdy, které mohou odřiznout celé oblasti.

Většina země je ve vysoké nadmořské výšce a nevolnost z nadmořské výšky je velice častá. Ta postihuje osoby, které rychle vystoupají do vysokých nadmořských výšek.Co se nesmí v Peru

V Peru platí zákaz dovozu potravin s surovém stavu, včetně zeleniny a ovoce. Vyvážet je zakázáno starožitnosti bez příslušného povolení.

V zemi lze zakoupit mnoho produktů, které je zakázáno vyvážet, prestože na to nejste upozorněni, jde například o výrobky z kůže (medvědí, hadí atd) nebo šperky kde je součástí například hmyz nebo mořští živočichové.Hledáte nové plavky na dovolenou?Najít bezpečné zájezdy v Peru